Hudba

Jelikož od r. 1978 hraji na kytaru, postupně jsem se propracoval až k poměrně slušným výsledkům jako byly 1. místa v krajských kolech soutěží Lidových škol umění nebo několik celostátních cen ve hře na kytaru v období 1988 - 1991.
 

"Krystal, Odpich, Kytarový kvartet" (1987 - 1989)

 

Jako instrumentalista jednotlivec, jako hráč 1. kytary v kytarovém kvartetu a jako sólový kytarista taneční skupiny Odpich, to vše na SOUstrojírenském pod hlavičkou Vítkovic, a.s. Se všemi hudebními tělesy i jako jednotlivec jsem dosáhl na 1. místo v celostátní soutěži v r. 1988 a 1989, dalších ročníků jsem se nezúčastnil.

 

"To chci" (1995 - 2001)

 

 
S muzikou jsem se nerozloučil ani nadále, přestal jsem hrát vážnou hudbu a začal více do country - 1995 To chci, které se stále přetvářelo a postupně obměnilo, až z původní sestavy zbylo jen pár a nakonec jen já v konečné verzi To chci, kdy se kapela asi v roce 2001 rozpadla.
Na kontě jsme měli řadu countrybálů, zábav a koncertů. Celou dobu jsme směřovali k bluegrassu, což na vývoji kapely bylo slyšet a podepsalo se to i na výběru muzikantů. Zmíním zde alespoň tolik kolegů, na které si vzpomenu. Začínali jsme v r. 1995 v obsazení Jarda Podroužek - banjo, Pavel Koflák - baskytara, zpěv, Milan Pospíšil kytara, zpěv a já kytara, mandolina, zpěv . Postupně s námi hrál Luděk Csiba na banjo, , Milan Janík na banjo, Patrik Schaffelhofer na baskytaru, Jan Bandy na buben a další.
 

"Tygrasz" (2000 - 2002)

Od r. 2000 do r. 2002 Jsem hrál opět jako zakládající člen kapely Tygrasz, se kterou byly velké úspěchy zase o trochu blíže těm vítězstvím v dospívání. Prima pocit. Dobrá muzička,dobří kluci. Po 2 letech od mého odchodu odešel na věčnost můj nejlepší kamarád a zpěvák Tom Kocurek. Od té doby není Tygrasz, co býval. Dokonce jsme natočili ve studiu Barbarella Demo CD "Halířov 2001", které si můžete vlevo pustit a které se velmi podařilo. Následně jsme vystupovali v televizním pořadu České televize o country a bluegrassové hudbě "APORT" v r. 2002, v rozhlase apod. Vyhráli jsme rovněž nějaké místní hudební soutěže. psali o nás např. zde
Obsazení: Milan Janík - banjo, zpěv, Jan Sedláček - mandolína, zpěv, Tomáš Kocurek - sólový zpěv, Ivan Kielor - Kontrabass, zpěv a já - kytara, zpěv.
 
Na kopečku stála (ČT2, Aport, 2002)
 
Six days on the road, House of the rising sun, Na kopečku stála (Moravský vrabec 2002)

 

"Úspěch" (2001 - 2002)

 

v letech 2001 - 2002 jsem hrál i s kapelou Úspěch, asi jen rok a půl, než se vrátil na post kytaristy Maroš. Hezká zkušenost. A spousty legrace a večírků. Složení Rosťa Petřík zpěv, recitace, deníčky, Alan Švejk (Hudeček) - bonga, šílený zpěv,Ivan Kielor - Baskytara, zpěv, Milan Janík - banjo, zpěv a já na kytaru a zpěv.
 
 

"QZH Blues Band" (2005 - dosud)

 

Bluesová kapela (od roku 2005), ve které zatím účinkuji. Sólová kytara a zpěv. Se mnou v ní hrají Zdeněk Šponar na sax, foukačku a zpěv, Rosťa Kňura na bicí, Aleš Chalupka na Baskytaru a Ivo Carbol na klávesy. Taky jsme angažovali 2 vokálistky, Evu Vasilovou a Radku Gruberovou. Obrážíme kluby a s radostí hrajeme na různých pódiích. Blues je o pocitu. Celý život mne blues táhlo, ale neměl jsem nikdy tolik peněz, abych si mohl koupit i elektrickou kytaru a vše kolem toho. A tak jsem s elektrickým blues začal až v cca 34 letech. Ale nelituji, alespoň jsem do blues dozrál. Teď se snažím pochopit styly kytaristů jako je Stevie Ray Vaughan, Smokin Joe Kubeck, Robben Ford, Eric Clapton, Jimmy Wintera další. A od bluegrassu, kde bylo tempo 156 bpm poměrně běžným tempem stále zpomaluji. Zde web kapely. V roce 2010 jsme natočili cd 21 Gramů (ukázky vlevo), v r. 2011 jsme vystupovali v Českém rozhlase a v r. 2012 v televizi (2 pořady na LTV, záznam sestříhané verze ke shlédnutí) Ukázka z LTV a našeho koncertu v r. 2012 v Šumperku:

Záznam z LTV - 1. část (od 7:26)

 

Záznam z LTV - 2. část (od 12:20)

 

Walking Thrue The Park

 

My Fathers Eyes

 

Mojoo Boogie

 

I Shot The Sheriff

 

Hoochie Coochie Man

 

Bad Case Of Loving You

 

"KR Combo" (2011 - 2018)

Taneční skupina s dlouholetou tradicí, kde jsem začal působit od r. 2011, hrajeme od Kabáty po dechovku, plesy, zábavy, svatby, rozvody :), koncerty, prostě k tanci a poslechu. Se mnou hraje v KR Combo Ruda Kalíšek na basu, Ivo Carbol na klávesy, kytaru a foukačku a Michal Blaha bubnuje (krom této kapely má ještě např. kapelu Kabát revival, kde zpívá a nutno říct, že moc dobře) Repertoár obsahuje přes 130 skladeb převážně populárních a evergreenů, rockové pecky apod.

K nahlédnutí pár ukázek se zpěvákem Radimem Smužem z kapely Sjeté gumy (občas zaskočí) z vystoupení v r. 2012. Často se na těchto akcích nenatáčí, záznamy většinou nejsou určeny pro potřeby kapely, takže děkujeme.
 
Motorkárska (za bicíma na videu sedí - tenkrát ještě jako záskok - Tomáš Černek)
 
 
Už couvám
 
Prezentační video KR Combo (synchron zvuku a střih jsem prováděl sám, není to profesionální práce)
 

"Lenka Lo Hrůzová & The Calling Heart" ( od 6/2017 )

Od června 2017 hraji s Lenkou Lo Hrůzovou a výbornou partičkou z Příbora (Bicí David Lukeš), Kopřivnice (Lenka Lo Hrůzová, kapelník a klávesák Honza Szabó a kytarista David Krompolc), Frýdlantu nad Ostravicí (Baskytarista Lukáš Mužík), Vratimova (foukací harmoniky a kytara Ivan Oskar Kraina) a Ostravy (já). Bluesrock, rock, převzatá i vlastní tvorba. Přijďte se podívat.
Zatím nemáme žádný použitelný videozáznam. Až bude, vložím ho zde.