Hudba

Jelikož od r. 1978 hraji na kytaru, postupně jsem se propracoval až k poměrně slušným výsledkům jako byly 1. místa v krajských kolech soutěží Lidových škol umění nebo několik celostátních cen ve hře na kytaru v období 1988 - 1991.
 

"Krystal, Odpich, Kytarový kvartet" (1987 - 1989)

 

Jako instrumentalista jednotlivec, jako hráč 1. kytary v kytarovém kvartetu a jako sólový kytarista taneční skupiny Odpich, to vše na SOUstrojírenském pod hlavičkou Vítkovic, a.s. Se všemi hudebními tělesy i jako jednotlivec jsem dosáhl na 1. místo v celostátní soutěži v r. 1988 a 1989, dalších ročníků jsem se nezúčastnil.

 

"To chci" (1995 - 2001)

 

 
S muzikou jsem se nerozloučil ani nadále, přestal jsem hrát vážnou hudbu a začal více do country - 1995 To chci, které se stále přetvářelo a postupně obměnilo, až z původní sestavy zbylo jen pár a nakonec jen já v konečné verzi To chci, kdy se kapela asi v roce 2001 rozpadla.
Na kontě jsme měli řadu countrybálů, zábav a koncertů. Celou dobu jsme směřovali k bluegrassu, což na vývoji kapely bylo slyšet a podepsalo se to i na výběru muzikantů. Zmíním zde alespoň tolik kolegů, na které si vzpomenu. Začínali jsme v r. 1995 v obsazení Jarda Podroužek - banjo, Pavel Koflák - baskytara, zpěv, Milan Pospíšil kytara, zpěv a já kytara, mandolina, zpěv . Postupně s námi hrál Luděk Csiba na banjo, , Milan Janík na banjo, Patrik Schaffelhofer na baskytaru, Jan Bandy na buben a další.
 

"Tygrasz" (2000 - 2002)

Od r. 2000 do r. 2002 Jsem hrál opět jako zakládající člen kapely Tygrasz, se kterou byly velké úspěchy zase o trochu blíže těm vítězstvím v dospívání. Prima pocit. Dobrá muzička,dobří kluci. Po 2 letech od mého odchodu odešel na věčnost můj nejlepší kamarád a zpěvák Tom Kocurek. Od té doby není Tygrasz, co býval. Dokonce jsme natočili ve studiu Barbarella Demo CD "Halířov 2001", které si můžete vlevo pustit a které se velmi podařilo. Následně jsme vystupovali v televizním pořadu České televize o country a bluegrassové hudbě "APORT" v r. 2002, v rozhlase apod. Vyhráli jsme rovněž nějaké místní hudební soutěže. psali o nás např. zde
Obsazení: Milan Janík - banjo, zpěv, Jan Sedláček - mandolína, zpěv, Tomáš Kocurek - sólový zpěv, Ivan Kielor - Kontrabass, zpěv a já - kytara, zpěv.
 
Na kopečku stála (ČT2, Aport, 2002)
 
Six days on the road, House of the rising sun, Na kopečku stála (Moravský vrabec 2002)

 

"Úspěch" (2001 - 2002)

 

v letech 2001 - 2002 jsem hrál i s kapelou Úspěch, asi jen rok a půl, než se vrátil na post kytaristy Maroš. Hezká zkušenost. A spousty legrace a večírků. Složení Rosťa Petřík zpěv, recitace, deníčky, Alan Švejk (Hudeček) - bonga, šílený zpěv,Ivan Kielor - Baskytara, zpěv, Milan Janík - banjo, zpěv a já na kytaru a zpěv.
 
 

"QZH Blues Band" (2005 - dosud)

 

Bluesová kapela (od roku 2005), ve které zatím účinkuji. Sólová kytara a zpěv. Se mnou v ní hrají Rosťa Kňura na bicí, Aleš Chalupka na Baskytaru a Ivo Carbol na klávesy. Radka Gruberová sólově zpívá. Jako stálý host s námi vystupuje Ivan Oskar Kraina na foukačku. Obrážíme kluby a s radostí hrajeme na různých pódiích. Blues je o pocitu. Celý život mne blues táhlo, ale neměl jsem nikdy tolik peněz a zkušeností, abych mohl začít. A tak jsem s elektrickým blues začal až v cca 34 letech. Ale nelituji, alespoň jsem do blues dozrál. Teď se snažím pochopit styly kytaristů jako je Eric Clapton, Stevie Ray Vaughan, Smokin Joe Kubeck, Robben Ford, Jimmy Winter a další. Zde web kapely. V roce 2010 jsme natočili cd 21 Gramů (ukázky vlevo), v r. 2011 jsme vystupovali v Českém rozhlase a v r. 2012 v televizi (2 pořady na LTV, záznam sestříhané verze ke shlédnutí) Ukázka z LTV a našeho koncertu v r. 2012 v Šumperku:

Záznam z LTV - 1. část (od 7:26)

 

Záznam z LTV - 2. část (od 12:20)

 

Walking Thrue The Park

 

My Fathers Eyes

 

Mojoo Boogie

 

I Shot The Sheriff

 

Hoochie Coochie Man

 

Bad Case Of Loving You

 

"KR Combo" (2011 - 2018)"

Taneční skupina s dlouholetou tradicí, kde jsem začal působit od r. 2011, hrajeme od Kabáty po dechovku, plesy, zábavy, svatby, rozvody :), koncerty, prostě k tanci a poslechu. Se mnou hraje v KR Combo Ruda Kalíšek na basu, Ivo Carbol na klávesy, kytaru a foukačku a Tomáš Černek bubnuje Repertoár obsahuje přes 130 skladeb převážně populárních a evergreenů, rockové pecky apod.

K nahlédnutí pár ukázek se zpěvákem Radimem Smužem z kapely Sjeté gumy (Stálý host) z vystoupení v r. 2012. Často se na těchto akcích nenatáčí, záznamy většinou nejsou určeny pro potřeby kapely, takže děkujeme.
 
Motorkárska (za bicíma na videu sedí - tenkrát ještě jako záskok - Tomáš Černek)
 
 
Už couvám
 
Prezentační video KR Combo (synchron zvuku a střih jsem prováděl sám, není to profesionální práce)
 

"Lenka Lo Hrůzová & The Calling Heart" ( od 6/2017 )

Od června 2017 hraji s Lenkou Lo Hrůzovou a výbornou partičkou z Příbora (Bicí David Lukeš), Kopřivnice (Lenka Lo Hrůzová, kapelník a klávesák Honza Szabó a kytarista David Krompolc), Frýdlantu nad Ostravicí (Baskytarista Lukáš Mužík), Vratimova (foukací harmoniky a kytara Ivan Oskar Kraina) a Ostravy (já). Bluesrock, rock, převzatá i vlastní tvorba. Přijďte se podívat.